Podpořte Trololol v jeho další existenci. POŠLETE SMS S TEXTEM TROL na 90011 a za 9 Kč měsícně získáte řadu výhod, my tím pokryjeme náklady na provoz webu. Přečtěte si více...

FAQ

autor: d

Proč jste tvořili placenou verzi Trololol?

- na provoz webu a jeho propagaci rostou náklady. To není domněnka, to je fakt. Zvlášt po stránce marketingu na Facebooku, který není zdarma. Ani z desetiny tak jako před pár lety.
- chceme vám ukázat Trololol, jaké si opravdu přejeme
- chceme vám ukázat Trololol bez reklam
- chceme pro vás sbírat obsah, který jinde nenajdete (nevztahují se na něj autorské zákony)
- chceme dát prostor lidem, kteří se chtějí prezentovat - obrázky, fotkami, vlastní tvorbou, jakoukoliv podobou umění (kterou lze prezentovat na internetu)
 
Proboha! Vy za to chcete PENÍZE?!

Přesně tak. Rohlíky, chleba, máslo. Za to všechno musíme platit. A abychom se uživili, potřebujeme to, za co si můžeme koupit jídlo. ALe chceme férovou cenu. Něco, co si může dovolit každý, kdo si váží naší práce, chce bonusy a netrpí syndromem "já dostanu v životě všechno zadarmo a jestli ne, řeknu to mamince!". Je to 200 Kč. A na měsíc? Ne. Na čtvrt roku? Ne. Na půl roku? Ne. Na celý rok za 200 Kč, pokud zaplatíte jednou platbou. To je 16 Kč za měsíc (!). A každý další rok pak pouze za stovku! 
Buďte v klidu. Živí nás reklamy. Ovšem verze bez reklam není možná, pokud chceme žít a růst. A je řada lidí, kteří chtějí něco víc a jsou ochotni využít komfortu. Rozhodně pak chápeme řešení typu AdBlock. Ale ani to nesupluje třeba jen z pětiny obsah a formu placené verze. 
Jsou také lidé, kteří se chtějí prezentovat, patří mezi zapálené kreslíře, fotografy, umělce, skicaře a jiné. A těm touto verzí dáme prostor pro sebeprezentaci, kterou nedokáže suplovat ani Facebook (za předpokladu, že mu nedáte desítky až stovky tisíc korun za fanoušky a prezentaci) 
Pak jsou tu také lidé, co nás prostě mají rádi. Za tři roky tvrdé práce k nám chodí každý den. A víme, že nám budou chtít přispět na podporu a provoz webu. Potřebujeme vaši podporu. Ale i těmto lidem chceme nabídnout více než jen suché díky.
Unstoppable Trololol jsme stavěli tak, aby si každý našel to své.

Máte přece fanoušky na Fejsbůku, tak proč nevyděláváte přes něj?

Vybudovat komunitu na Facebooku stálo stovky tisíc korun. A inzerce, prezentace na této sociální síti, je za poslední měsíce více a více ve formě placené inzerce. Už to není tak "hurá", kdy dokázal vybudovat web každý malý kluk, co udržel tužku a moč. Není to dnes ani z půlky tak zdarma a tak vzrušující, jako v dobách, kdy vznikaly weby pochybných kvalit a pro jejich názvy se používaly genitálie. Přesněji řečeno, prezentace na Facebooku je zdarma z cca 1,2 procenta v sumě fanoušků. Abychom žili, platíme nikoliv růst, ale provoz.

Nebudu si vás platit, jiné stránky mi to dají zadarmo.

Nedají. Na Trololol jsme vypiplali nejenže obsah, který od nás berou stovky českých a slovenských stránek. Ale dbáme na komunitu. Jsme rádi za slušné a hodné lidi, co k nám denně chodí, baví se, dávají nám podměty, chovají se k sobě slušně a vyměňují si své názory. Trololol je web s osobností, která roste. A roste rychle. Dnes je Trololol značkou. Sice malou, ale rostoucí.

Je placená verze hotová?

Není. A nikdy nebude. Neustále ji budeme zlepšovat a upravovat, a to tak, jak celý web za poslední 3 roky. Lidé, co k nám chodí celé tyto roky, nepochybují o tom, že nám jde o víc, než o “shrábnutí peněz”. Jistěže na tom chceme vydělat. Je to sprosté slovo? Vzpomeňte si, proč chodíte do školy, proč chodíte do práce. A pak si řekněte, zda i vy jste “sprostí”, když studujete kvůli práci nebo danou práci rovnou děláte pro to, abyste měli peníze.

A co původní verze? Ta zůstává?

Samozřejmě. A nic vám z ní nebereme. A brát nebudeme! Nevzali jsme žádný obsah a žádnou funkci, na kterou jste byli dosud zvyklí a které fungovaly. A ano, stále rozvíjíme i tuto verzi. Obě verze jsou pro nás podstatné. A jste pro nás podstatní i vy, kteří budete mít klasickou verzi. Klasická verze nikdy nezanikne a nebude degradovat. Neubrali jsme obsah a hodláme provádět úpravy i zde. Pozitivní!

200 Kč na rok! Jsem studentka a na to nemám!

Ale máte. Je to prvotní reakce, než vám dojde, že to není tak hrozné a za měsíc dáte jen směšných 16 Kč. Za kupu zábavy. 200 Kč je na dnešní poměry relativně nízká částka v kontextu celého roku.

Prodáváte obsah chráněný autorskými zákony! Na to nemáte právo!

Ano, nemáme. A taky to neděláme. Na internetu je obrovské množství kvalitního obsahu, memů a kvalitních děl, která nemají jasného autora a jsou dítětem internetu. Tento obsah upravujeme, vytváříme, ale nechte se překvapit - za čas toho bude víc :-).
Když váš maximální výkon není oceněn Staré počítače ve školách Život versus já

Trololol.cz je zábavní stránka, s cílem pobavit mladé i starší, ženy i muže, pampelišky i leguány, pračky i kredence. Snažíme se být vtipní, chováme se divně, pijeme, a denně překládáme komiksy a vtipné obrázky z celého světa, případně tvoříme vlastní obsah. Našim cílem je kvalitní a hutná zábava, raději v menším množství, zato taková, která zaujme, poté uchvátí, a pod smíchem vás donutí zvracet (jiná zvracení nebereme v potaz a vracíme je zpět). Trololol.cz je zábavní web plný obsahu řazeného jako web komiksy, meme komiksy, animované gify jakožto vtipná videa, avšak neopomeňme ani optické klamy a iluze, zajímavosti ze světa, přírody a z míst, kam se odváží podívat jen celníci. Případně naše velmi oblíbené odnože s fenomenálními komiksy česky Cyanide And Happiness, Red Meat a Doghouse Diaries - ty všechny stojí za pravidelné čtení. Prostě vtipy kam se podíváte!
Překládáme do českého - a Slovenského - jazyka, jsme tuzemáci jako rum se slepeckou sadou "hůl + sluneční brýle zdarma" a vesměs neradi uveřejňujeme komiksy bez přeložení do češtiny či slovenštiny. Chceme přiblížit kvalitní zábavu všem, pravidelně, každý den. Trololol.cz existuje již několik let a za tu dobu máme v databázi tisíce vtipů, komiksů, vtipných obrázků a kdoví čeho všeho ještě. Komiksy, jakož i meme komiksy a vtipné obrázky pečlivě vybíráme, snažíme se přinášet to nejlepší - i s přihlédnutím na fakt, že gusto každého jednotlivce je různé, ale přesto za ty roky víme, že... mimozemšťané existují! A krásné ženy taky!

Editor Trololol.cz: parta létajících tučňáků

Značka Trololol.cz uvedená v rohu zobrazovaných grafických materiálů, není odkazem na autora. Tato značka poukazuje na webovou adresu, kde se tento obrázek objevil - to neplatí u konkrétních výjimek, označených textem "vytvořil web Trololol.cz".
Názory znázorněné v tomto materiálu a názory uživatelů v diskuzích, nevyjadřují názor provozovatele webu. Autorské právo se vztahuje na uveřejněné články v databází všech webů spadajících pod jednotný design Trololol.cz. Kopírování a upravování uvedených článků je bez písemného souhlasu autora vysloveně zakázáno.

©2016 Trololol.cz – Všechna práva vyhrazena. Naprogramoval a technicky spravuje Pavel Hodoval.

Stojíme za zvířaty.

Nadace na ochranu zvířat Přispějte dárcovskou SMS Ukažte to vládě Pokusy na zvířatech Cirkusy bez zvířat